مشارکت هواشناسی استان گیلان در کارگاه آموزشی هواشناسی دریایی سواحل شمال کشور

 

به منظور استفاده بهتر از داده‌های سکوی ثابت هواشناسی فرید پاک و همچنین ارتقاء بهره برداری از خروجی‌های این سامانه و همچنین انجام روش‌های متنوع برای تولید خروجی‌های مناسب وکاربردی، این کار گاه آموزشی در استان گلستان تشکیل گردید.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان سر کار خانم سحر صالح، سرپرست اداره هواشناسی دریای بندرانزلی و رضا باقری کارشناس پیش بینی هواشناسی استان گیلان در این کارگاه حضور داشته و به بیان نظرات خود پرداختند. در این کارگاه درخصوص مباحثی از جمله توجه به تولید محصولات متنوع برای ارائه به کاربران مختلف، شیوه‌های اطلاع رسانی به مسؤلین حوزه دریایی، نحوه ارتقاء پیش بینی عددی دریایی، رفع عیوب احتمالی سنجنده‌های دریایی در کمترین زمان از طرف سازمان مرکزی و مواردی دیگر در این حوزه مباحثی مطرح گردید.

 

 

بهزاد لایقی مدیر کل مرکز علوم جوی واقیانوسی برگزاری این کارگاه آموزشی و کارگاههای مشابه در استان‌های شمالی کشور را با توجه به افزایش میزان بهره‌برداری‌های تجاری و گردشگری از دریای خزر بسیار حائز اهمیت دانست و از تداوم این کارگاهها استقبال نمود. نوربخش داداشی مدیرکل هواشناسی استان گلستان نیز ضمن تقدیر از حضور رؤسای ادارات هواشناسی دریای سایر استان‌ها در این کارگاه به همراه کارشناسان خود، برگزاری این کارگاه را باعث بروز شدن اطلاعات و هم افزایی دانش جمعی کارشناسان استان‌های ساحلی دانست.

 

 

 

آخرین اخبار: