دیدار نماینده مردم رشت و مدیرکل هواشناسی استان گیلان با رئیس سازمان هواشناسی

 

 

روز چهارشنبه ۱۵ بهمن ماه آقای مهندس جبار کوچکی‌نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات به اتفاق محمد دادرس مدیرکل هواشناسی با سرکار خانم دکتر تاجبخش معاون محترم وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی کشور در محل این سازمان دیدار و گفتگو کردند.

 

به نقل از روابط عمومی اداه کل هواشناسی استان گیلان، جبار کوچکی‌نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از خدمات هواشناسی استان در طی سال‌های اخیر، خواستار توجه ویژه سازمان هواشناسی در تخصیص اعتبارات ملی به هواشناسی استان گیلان شد.

نماینده مردم رشت بیان کرد نگهداری و پشتیبانی از ایستگاه‌های هواشناسی، ابزار دقیق و حساس بودن سنسورهای هواشناسی، وجود بانک سنسور و قطعات جایگزین، تأمین سیستم‌های حفاظت فیزیکی و الکتریکی و ایجاد بسترهای ارتباطی برای انتقال داده‌ها ضروری بوده، که به پشتیبانی مشترک و تأمین اعتبار از طریق منابع ملی و استانی نیاز می‌باشد.

راه‌اندازی سامانه پیش‌بینی و هشدار پدیده‌های مخرب جوی استان همچون بارش‌های شدید، سیل، سرمازدگی و توفان‌های تندری و تگرگ و نیز توسعه شبکه‌ ایستگاه‌های ویژه دریایی، جاده‌ای و کوهستانی و … از دیگر مواردی بود که نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس سازمان هواشناسی کشور بر آن تأکید کرد.

محمد دادرس مدیرکل هواشناسی استان گیلان نیز با اشاره به پروژه‌های نیمه تمام قابل افتتاح در دولت تدبیر و امید گفت: سامانه جامع خودکار فرودگاهی رشت (CAT1) تکمیل و ارتقاء یافته و آماده بهره‌برداری است.

احداث ایستگاه‌های اقلیم شناسی حیران آستارا و ماسال، ایستگاه خودکار جاده‌ای لاریخانی در مسیر سیاهکل به دیلمان، احداث دو ایستگاه بادسنجی در بندر آستارا و ساحل لیسار تالش و نیز برقراری بستر ارتباطی نورنتا برای ایستگاه‌های خودکار سینوپتیک و اقلیم‌شناسی از دیگر مواردی بوده که ایشان به آنها اشاره داشته که با تأمین و ترمیم اعتبار مناسب به زودی بهره‌برداری از آنها امکانپذیر خواهد بود.

در ادامه سرکار خانم دکتر تاجبخش با توجه به اهمیت پیش‌بینی‌های هواشناسی در جلوگیری از بروز بحران‌های ناشی از پدیده‌های حدی، سازمان هواشناسی را نیازمند بروز نمودن تجهیزات و امکانات جدید دانستند. که در همین راستا ابتداء از توجه مسئولین استان گیلان به ویژه نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی به دلیل نگاه ویژه به سازمان هواشناسی تقدیر و تشکر کرده و حمایت و پشتیبانی به موقع و مناسب نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی به ویژه ایشان را در تصویب طرح‌ها و برنامه‌های سازمان هواشناسی کشور (سطح ملی و استانی) را خواستار شدند. در پایان، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی و عضو کمسیون برنامه و بودجه با تقدیر از فعالیت و اقدامات به موقع و پیشگیرانه سازمان هواشناسی کشور و استان، نسبت به جلب حمایت مجمع نمایندگان استان گیلان و سایر نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی از طرح‌ها و برنامه‌های بودجه‌ای سازمان هواشناسی و با پیگیری سازمان نسبت به لحاظ نمودن آنها در قالب احکامی مشخص در برنامه‌های بودجه‌ای کشور قول مساعد دادند.

 

 

 

 

آخرین اخبار: