دیدار مدیر کل هواشناسی استان گیلان با فرماندار رودبار

 

 

با توجه به اهمیت شهرستان رودبار به دلیل وجود ایستگاه‌های مختلف از لحاظ ارتفاع از سطح دریا و تنوع اقلیمی این دیدار صورت گرفت.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان گیلان، محمد دادرس مدیرکل هواشناسی استان گیلان به همراه معاونین، رئیس اداره فنی اداره کل هواشناسی و رؤسای ایستگاه‌های شهرستان رودبار با «محمد صالح ضیائی» فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

مدیرکل هواشناسی با توجه به اینکه این شهرستان هم به لحاظ ایستگاه‌های هواشناسی منحصربفرد از جمله ایستگاه هواشناسی سینوپتیک اصلی منجیل، هم به لحاظ قدمت آمارِ بلندمدت و هم به لحاظ اینکه یکی از چهار ایستگاه دارای کد بین‌المللی استان می‌باشد (که منجر به ثبت جهانی داده‌های آن می‌شود و این گزارشات در نقشه‌های منطقه‌ای لحاظ می‌گردد) و همچنین تنوع اقلیمی که شهرستان رودبار از آن برخوردار است، وجود ایستگاه‌های هواشناسی در این قسمت از استان را بسیار حائز اهمیت عنوان کرد. این مقام مسئول از برنامه عملیاتی هواشناسی برای توسعه شبکه ایستگاه‌ها و ارتقاء سیستم‌های موجود و نیازهای این ایستگاه‌ها در سطح استان و از جمله شهرستان رودبار نیز مطالبی را بیان کرد.

فرماندار رودبار ضمن تقدیر از خدمات هواشناسی در استان و بویژه در این شهرستان نسبت به تأمین اعتبار برای تحقق برنامه‌های هواشناسی قول مساعد داد و همچنین تداوم ارائه توصیه‌های هواشناسی کاربردی در قالب سامانه تهک در مواقع بروز بحران‌های جوی و استفاده از این توصیه‌های فنی در فرآیند تولید محصولات کشاورزی شهرستان و بخصوص محصول استراتژیک زیتون را خواستار شد.

 

 

 

آخرین اخبار: