دیدار مدیرکل هواشناسی با فرماندار جدید رشت

 

 

پس از انتصاب علی فتح‌الهی به سمت فرماندار جدید رشت، مدیرکل هواشناسی با ایشان دیدار و گفتگو کرد و فرماندار رشت جهت ارتقاء زیر ساخت‌ها و خدمات هواشناسی در این شهرستان قول مساعد داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان گیلان، محمد دادرس مدیرکل هواشناسی استان گیلان به دلیل اهمیت شهرستان رشت به عنوان مرکز استان و همچنین استقرار دو ایستگاه مهم هواشناسی با علی فتح‌الهی فرماندار جدید رشت دیدار و گفتگو کرد.

 

 

مدیرکل هواشناسی در ابتدای این گفتگو ضمن تبریک به مناسبت انتصاب ایشان به سمت فرماندار رشت، از اهمیت کلان‌شهر رشت هم به لحاظ استقرار مراکز مهم هواشناسی در این شهرستان، شامل ایستگاه هواشناسی فرودگاه سردار جنگل رشت (که مجهز به سامانه جو بالا، RVR فرودگاهی است)، ایستگاه هواشناسی کشاورزی (که شامل مرکز تحقیقات هواشناسی کشاورزی استان بوده) و همچنین وجود تعدادی ایستگاه بارانسنجی و اقلیم‌شناسی که جزو شاخص‌های مهم این شهرستان در سطح کشور می باشد، مطالبی را بیان کرد. مدیرکل هواشناسی از توسعه شبکه ایستگاهی این شهرستان در بخشهای تابعه و همچنین انجام مطالعات میدانی برای توسعه در تنوع گردشگری مواردی را بیان کرد. فرماندار رشت نیز ضمن تشکر از خدمات هواشناسی برای کاربران مختلف عمومی و خصوصی آگاهی این کاربران از وضعیت جوی شهر رشت به عنوان مرکز استان که روزانه پذیرای جمعیت زیادی از سراسر استان و کشور به دلیل کاری، اداری و جاذبه‌های مختلف گردشگری در آن می باشد، جهت ارتقاء زیرساخت‌ها و خدمات هواشناسی قول مساعد داد.

 

 

آخرین اخبار: