دیدار مدیرکل هواشناسی با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان

 

 

به منظور بهره‌گیری از ظرفیت‌های مجامع دانشگاهی در جهت مطالعه درخصوص موارد مربوط به آب و هوا و موضوعات اقلیمی، روز سه شنبه ۱۴ بهمن ماه محمد دادرس مدیرکل هواشناسی با محمد دوستار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان دیدار و گفتگو کرد.

 

به نقل از روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان گیلان، مدیرکل هواشناسی در این دیدار گزارشی از فعالیت‌های هواشناسی و خدماتی را که به کاربران عمومی و اختصاصی ارائه می‌دهد، بیان کرد. محمد دادرس همچنین از رویکرد سازمان هواشناسی و به تبع آن اداره کل هواشناسی استان گیلان برای خدمات رسانی به گروه‌های مختلف اعم از تولیدکنندگان فرآورده‌های کشاورزی، راهداری، حمل و نقل، صیادی، دریانوردی، گردشگری و … که تحت عنوان توسعه هواشناسی کاربردی (تهک) ایجاد گردیده، به موارد مهمی اشاره کرد. مدیرکل هواشناسی در این دیدار با توجه به فعال بودن واحد تحقیقات هواشناسی کاربردی در هواشناسی گیلان، همکاری مشترک دانشگاه آزاد اسلامی گیلان را برای انجام تحقیقات مشترک در مورد موضوعات اقلیمی و هواشناسی جهت راه‌گشائی مسائل موجود و احتمالی در آینده مهم دانسته و آن را گام مهمی برای تحقق اهداف استان، کشور و هر دو مجموعه بیان کرد.

در ادامه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان ضمن تقدیر از خدمات هواشناسی به جامعه کاربری در سال‌های اخیر، ارتقاء این خدمات را موجب بهره‌برداری بیشتر و بهتر از بسترهای مختلف موجود در استان گیلان بر شمرد و با پیشنهاد ایجاد کارگروهی مشترک متشکل از هر دو مجموعه، این اقدام را گامی مهم و مؤثر در شکوفایی و بهره‌برداری از ظرفیت‌های آب و هوایی و اقلیمی استان گیلان بیان کرد. در این جلسه عیسی پور رمضان مدیرگروه جغرافیا و برنامه‌ریزی روستایی و محمدنقی صفرزاده رئیس دبیرخانه هیأت امنا دانشگاه آزاد اسلامی گیلان و یوسف میره‌جینی رئیس روابط عمومی و کارشناس مطالعات هواشناسی گیلان نیز به بیان دیدگاه خود در این خصوص پرداختند.

 

 

 

آخرین اخبار: