دیدار مدیرکل هواشناسی استان گیلان با وزیر راه و شهرسازی

 

دیدار مدیرکل هواشناسی استان گیلان و نماینده مردم شهر رشت در مجلس شورای اسلامی با وزیر راه و شهرسازی

 

روز دوشنبه ۲۷ مرداد ماه «محمد دادرس» مدیر کل هواشناسی استان گیلان به همراه «جبار کوچکی نژاد» نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی و عضو کمسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس به اتفاق «ماکان پدرام» مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان با «محمد اسلامی» وزیر محترم راه و شهرسازی دیدار و گفتگو کردند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان گیلان، در این دیدار که در محل وزارتخانه راه و شهرسازی صورت گرفت؛ ابتدا جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت در مجلس یازدهم به بیان برخی از مشکلات استان در حوضه راه و شهرسازی به ویزه تکمیل پروژه آزاد راه قزوین – رشت در هشت کیلومتر باقیمانده بین منجیل و رودبار و همچنین اتصال راه آهن رشت به منطقه آزاد انزلی پرداخت.

ماکان پدارام مدیر کل راه و شهرسازی گیلان نیز ضمن تأیید مطالب آقای کوچکی نژاد، گزارشی از فعالیت‌ها و مشکلات مربوط به حوزه کاری خود بیان کرد و در ادامه  محمد دادرس مطالبی را در خصوص برنامه عملیاتی هواشناسی استان در جهت توسعه شبکه ایستگاهی به منظور پوشش مناسب نواحی مستعد بروز سیلاب با ایجاد ایستگاه‌های هواشناسی که در چند سال اخیر با وقوع  بارندگی‌های شدید، سبب ایجاد سیلاب‌هایی نیز گردیده است را برای ایشان بیان کرد.

مدیر کل هواشناسی گیلان به فعالیتهای هواشناسی از قبیل صدور پیش‌بینی‌ها و هشدارهای هواشناسی در سطوح مختلف و اطلاع رسانی به موقع به جامعه کاربری اعم از حقیقی و حقوقی پرداخته و نقش این اقدامات را در کاهش اثرات این حوادث  و بحران‌های جوی را در جامعه بسیار با اهمیت برشمرد. ایشان همچنین درخصوص برخی پروژه‌های نیمه تمام هواشناسی استان از قبیل ایستگاه‌های هواشناسی لنگرود، حیران آستارا، ایستگاه جاده ای لاریخانی در محور سیاهکل به دیلمان و توسعه شبکه ایستگاهی در سطح استان و خودکارسازی ایستگاه‌های بارانسنجی سنتی به خودکار هم مطالبی را بیان کرد. مدیر کل هواشناسی در ادامه مطالب خود حمایت ویژه مقام عالی وزارت راه و شهرسازی و نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی و عضو کمسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس را به اتفاق سایر نمایندگان محترم مجلس یازدهم درخصوص اختصاصی نمودن درآمد سازمان هواشناسی کشور را خواستار گردید.

 

آخرین اخبار: