دیدار مدیرکل هواشناسی استان گیلان با فرماندار جدید رودبار

 

 

شهرستان رودبار به عنوان جنوبی‌ترین منطقه استان گیلان و نقطه تلاقی آب و هوای خشک مناطق مرکزی با آب و هوای گیلان و برخورداری از ایستگاه‌های هواشناسی مهم و متنوع از اهمیت خاصی برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان گیلان، محمد دادرس مدیرکل هواشناسی استان به همراه معاون فنی و توسعه شبکه ایستگاه‌ها و رئیس شبکه پایش و رؤسای ایستگاه‌های سه‌گانه این شهرستان جلسه مشترکی با هوشنگ عباسقلی‌زاده فرماندار رودبار برگزار کرد.

مدیرکل هواشناسی با اشاره به وجود ایستگاه‌های هواشناسی در رودبار، منجیل و جیرنده و ایستگاه‌های متعدد بارانسنجی خودکار در این شهرستان و همچنین سطح بین‌المللی ایستگاه سینوپتیک منجیل، اهمیت این منطقه از استان گیلان را برای هواشناسی چه از نظر وجود این ایستگاه‌ها و همچنین پایش پدیده‌های منحصربه فرد جوی مثل وزش باد در منجیل و بهره‌مندی از آن به عنوان انرژی‌های نو (غیر فسیلی) و پدیده‌های بارشی مانند برف در مناطق مرتفع شهرستان من‌جمله شهر جیرنده بسیار حائز اهمیت دانست. مدیرکل هواشناسی استان گیلان ضمن معرفی رؤسای ایستگاه‌های این شهرستان به فرماندار رودبار خواستار حمایت ایشان با تخصیص اعتبارات لازم برای ارتقاء این ایستگاه‌ها به منظور خدمات رسانی بهتر و مطلوبتر به کاربران عمومی و اختصاصی در سطح شهرستان را خواستار شدند.

فرماندار رودبار نیز ضمن تقدیر از خدمات هواشناسی استان گیلان به عموم مردم و به ویژه این شهرستان، نسبت به تحقق اهداف هواشناسی در این شهرستان قول مساعد داد.

 

 

 

آخرین اخبار: