دیدار مدیرکل هواشناسی استان گیلان با فرماندار شهرستان رودسر

 

 

محمد دادرس به همراه معاون فنی و شبکه ایستگاه‌ها و رئیس حراست اداره کل هواشناسی استان گیلان با محمدمهدی مظفری فرماندار رودسر دیدار و گفتگو کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان گیلان این جلسه که در محل فرمانداری رودسر برگزار گردید، محمد دادرس مدیرکل هواشناسی درخصوص اهمیت داده‌های هواشناسی در آن شهرستان به لحاظ برخورداری از نعمت دریا، کوهستان و وقوع برخی از پدیده‌های جوی از قبیل بارندگی‌های سنگین، سیل، وزش باد گرم به موضوعاتی اشاره کرد. مدیر کل هواشناسی همچنین نسبت به توسعه شبکه ایستگاه‌های هواشناسی در مناطقی از آن شهرستان از قبیل جیرکول، شوئیل، لشکان و گوسفندگویه به لحاظ پایش باران‌های سیل‌آسا و اطلاع از وقوع پدیده‌های حدی هواشناسی و مقابله با بحران‌های ناشی از آنها به موارد مهمی اشاره کرد. این مقام مسؤل همچنین خواستار تأمین و تخصیص اعتبار لازم برای احداث ساختمان اداری ایستگاه هواشناسی رودسر و پروژه های هواشناسی در این شهرستان از محل اعتبارات استانی و توازن منطقه‌ای سال ۱۴۰۰ گردید.

محمدمهدی مظفری فرماندار شهرستان رودسر نیز ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد مناسب و بموقع هواشناسی در مباحث مربوط به اطلاع‌رسانی پدیده‌های هواشناسی، فعالیت‌های این اداره کل را در شهرستان رودسر مفید ارزیابی نمود و برنامه‌های توسعه‌ای هواشناسی در آن شهرستان را مورد حمایت و تأئید قرار داد. فرماندار رودسر همچنین نسبت به تأمین اعتبار و مشارکت در اجراء برنامۀ عملیاتی هواشناسی قول مساعد داد.

 

 

آخرین اخبار: