دیدار مدیرکل هواشناسی استان گیلان با فرمانداران شفت، رضوانشهر و صومعه‌سرا

 

 

محمد دادرس و هیئت همراه به منظور تبادل نظر با فرمانداران این سه شهرستان در خصوص موارد مربوط به احداث ایستگاه و همنچنین ارتقاء ایستگاه‌های موجود در این سه شهرستان به موارد مهمی اشاره کردند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان گیلان، محمد دادرس مدیرکل هواشناسی در ابتدا با ابراهیم چراغی فرماندار شفت در خصوص احداث ایستگاه هواشناسی در این شهرستان به تبادل نظر پرداختند. مدیرکل هواشناسی استان گیلان علاوه بر مرکز شهرستان در خصوص احداث ایستگاه به مناطق مهم گردشگری امام زاده ابراهیم و اسحاق که از نظر ارتفاعی و پایش پدیده‌های جوی به خصوص پدیده‌های باران و برف که در فصول مختلف سال سبب بروز بحران‌های جوی می‌گردد، نیز اشاره کرد. محمد دادرس با توجه به موارد اشاره شده برای تأمین و تخصیص اعتبار برای احداث ایستگاه در این شهرستان که هم به لحاظ کشاورزی و دامداری از شهرستان‌های مهم در غرب استان بوده و هم برای تکمیل برداشت جامع داده‌های هواشناسی لازم است، از سراسر استان همت و تلاش فرماندار این شهرستان را خواستار گردید. فرماندار شفت نیز ضمن تقدیر از توجه هواشناسی به این شهرستان درخصوص تخصیص اعتبار استانی برای احداث ایستگاه هواشناسی در این شهرستان قول مساعد داد. در ادامه مدیرکل هواشناسی و هیئت همراه با مراجعه به شهرستان‌های رضوانشهر و صومعه‌سرا که در طی دو سال اخیر ایستگاه‌های خودکار اقلیم‌شناسی در این شهرستان‌ها افتتاح و بهره‌برداری شده‌اند، درخصوص حفظ، نگهداری و ارتقاء سنسورهای این ایستگاه‌ها و همچنین ارتقاء ایستگاه‌های باران‌سنج سنتی به خودکاردر این دو شهرستان با فرمانداران این شهرستان‌ها به گفتگو پرداختند.

 

 

محمود قاسمی فرماندار رضوانشهر و سید محمدی فرماندار شهرستان صومعه سرا نیز ضمن تقدیر از احداث ایستگاه اقلیم شناسی خودکار در این شهرستانها در خصوص تخصیص اعتبارات شهرستانی در فصل‌های مربوط به، ۳% نفت و گاز، و اعتبارات توازن منطقه‌ای قول مساعد دادند. در این دیدارها همچنین مقرر شد در جلسات شورای اداری و کمیته برنامه‌ریزی این شهرستان‌ها آقای یوسف میره‌جینی به عنوان نماینده هواشناسی استان در این جلسات حضور داشته باشد.

 

 

آخرین اخبار: