دعوت‌ از مدیرکل هواشناسی استان‌ گیلان برای‌ آغاز فعالیت‌های صید پره در دریای‌ خزر

 

محمد دادرس که به همراه شبنم هادی نژاد رئیس اداره هواشناسی دریایی بندر انزلی  به این جلسه دعوت شده بود از نقش و جایگاه هواشناسی در بهبود وضعیت صید در دریای خزر و حفظ جان و مال فعالین در دریای خزر مطالبی بیان کرد.

به گزارش روابط عموی اداره کل هواشناسی استان گیلان این جلسه در سالن اجتماعات شیلات استان گیلان در بندرانزلی به منظور آغاز فعالیت‌های صید شرکت‌های صید پره برای صید ماهیان استخوانی در دریای خزر، تشکیل شد. محمد دادرس مدیرکل هواشناسی استان گیلان در این جلسه که صمد درویشی مدیرکل شیلات و عباس علیزاده مدیرکل کار و تعاون استان گیلان و اعضاء هیئت مدیره شرکت‌های صید پره و برخی کاربران دریایی نیز حضور داشتند، به تبیین فعالیت‌های هواشناسی دریایی در استان و همچنین ارائه خدمات به کاربران حقیقی و حقوقی پرداخت. محمد دادرس عنوان کرد که هم اکنون اکثر کاربران صید کیلکا و صید پره تحت پوشش سامانه توسعه هواشناسی کاربردی دریایی (تهک دریایی) قرار دارند و اطلاع‌رسانی به صورت روزانه و حتی کوتاه مدت به این کاربران ارائه می‌گردد.

مدیرکل هواشناسی استان افزود همچنین در ارتباط با توسعه شبکه ایستگاه‌های ساحلی و دریایی در استان گیلان مرکز پیش‌بینی دریایی استان نسبت به ارائه خدمات بهنگام و پاسخ به مشکلات صیادان و کاربران دریایی اعلام آمادگی نموده است.

 

آخرین اخبار: