جلسه مشترک مدیرکل هواشناسی استان گیلان با رئیس مؤسسه تحقیقات بین‌المللی تاس ماهیان دریای خزر

 

دریاچه خزر به عنوان تنها محل زیستگاه طبیعی تاس ماهیان در کره زمین از لحاظ تولید محصولات دریایی خاص بویژه خاویار علاوه بر منبع در آمدی ارزی، ازلحاظ اشتغال از  اهمیت زیادی برخوردار است. به همین مناسبت طی یک نشست، اداره کل هواشناسی استان گیلان و مؤسسه تحقیقات بین‌المللی تاس ماهیان دریای خزر برای همکاری‌‌های مشترک در دریای خزر اقدام نمودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان گیلان، مهندس دادرس مدیرکل هواشناسی استان گیلان و هیئت همراه، ضمن بازدید از امکانات و توانمندی‌های مؤسسه، طی نشستی مشترک با دکتر مریم فلاحی ریاست مؤسسه و گروهی از مدیران بخش‌های تخصصی، راهکارهای همکاری‌های مشترک را مورد بررسی قرار دادند.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان با اشاره به برخورداری از کارشناسان زبده و متخصصین عالی رتبه، تجهیزات فنی، ابزار دقیق و بانک‌های اطلاعات اقلیمی، آمادگی مجموعه خود را برای تسریع در آغاز همکاری‌های مشترک اعلام نمود.

یادداشت تفاهم همکاری‌های علمی – فنی دوجانبه، بررسی اثرات احتمالی تغییرات اقلیمی بر ذخایر ماهیان خاویاری، گشت‌های مشترک دریایی با استفاده از شناورهای تحقیقاتی دو طرف، از جمله موضوعات دارای اولویت در همکاری‌های کوتاه مدت تا بلند مدت دو سازمان عنوان شد.

هم‌افزایی ظرفیت‌های موازی برای افزایش کارایی با سازمان‌های درگیر با موضوعات مربوط به دریای خزر، رویکرد اکوسیستمی به مدیریت در محیط زیست دریای خزر و لزوم هماهنگی ذی نفعان برای استفاده بهینه از تجهیزات، امکانات و ظرفیت‌های موجود در منطقه، از مهمترین اهداف این جلسه بود.

آخرین اخبار: