جلسه مشترک مدیرکل هواشناسی استان گیلان و رئیس سازمان چای

 

 

در پی موفقیت سامانه هواشناسی کاربردی (تهک) برای ارائه خدمات به چایکاران و بهره برداران این محصول در استان گیلان به منظور  توسعه بیشتر این خدمات برای سایر استان‌های چای کار در شمال کشور این جلسه برگزار گردید

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان گیلان به منظور پوشش بیشتر کاربران و فعالین این حوزه (چای) در استان گیلان و سایر استان‌ها در شمال کشور و در راستای اهداف سامانه توسعه هواشناسی کاربردی (تهک) و اهمیت اطلاع رسانی به جامعه کاربری در بخش تولید مواد غذائی به خصوص چایکاران، نشست مشترکی بین سازمان چای کشور و اداره کل هواشناسی استان گیلان در محل این سازمان در شهرستان لاهیجان برگزار گردید. در این جلسه که محمد دادرس مدیرکل هواشناسی و هیتت همراه با حضور مهندس جهان‌ساز، رئیس سازمان چای کشور، محمد جواد زهد قدسی رئیس مرکز تحقیقات هواشناسی کشاوری و معاونین هر دو مجموعه حضور داشتند، برای ارائه خدمات بهتر به کاربران مباحثی مطرح گردید.

در این جلسه مدیرکل هواشناسی گیلان از آمادگی این اداره کل در راستای اهداف هواشناسی کاربردی تهک و پیش‌بینی‌های لازم برای کشاورزان چایکار، بهره برداران و کارخانه داران چایسازی اعلام آمادگی کردند.

محمد دادرس بیان داشت که از جمله اهداف مهم هواشناسی کاربردی ارائه خدمات هواشناسی به بخش‌های مختلف دولتی و خصوصی در زمینه‌های اقتصادی و اجتماعی و زیربنایی، مشارکت در طرح‌ها و پروژه‌های مشترک تحقیقاتی و مطالعاتی، همکاری در ایجاد بانک اطلاعات هواشناسی کاربردی و… است.

مهندس جهان‌ساز ریاست سازمان چای کشور نیز بر تعاملات فی مابین در راستای پیش‌بینی شرایط اقلیمی برای بهره برداران و تولید کنندگان و صاحبان واحدهای چایسازی تأکید کردند.

همچنین در این نشست مقرر گردید جلسه‌ای مشترک با حضور کارشناسان سازمان چای کشور و اداره تحقیقات هواشناسی کشاورزی استان گیلان در جهت هماهنگی بیشتر در راستای اطلاع رسانی به بهره بردارن و انجام امور فنی مشترک برگذار گردد.

 

 

آخرین اخبار: