جلسه مشترک شهردار منطقه سه رشت به همراه کارکنان با مدیرکل هواشناسی استان گیلان

 

 

سرکار خانم طیبه بینا مدیر منطقه سه و سرپرست منطقه دو شهرداری کلان شهر رشت روز دوشنبه ۵ آبان ماه به همراه کارکنان اداری این مناطق، جلسه مشترکی با مدیرکل، معاونین و رؤسای ستادی هواشناسی استان گیلان برگزار کردند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان گیلان، محمد دادرس مدیرکل هواشناسی استان ضمن خوش آمد گوئی به ایشان و هیئت همراه، گزارشی از پیشینه هواشناسی در استان گیلان، شرایط جوی و اقلیمی، توانمندی‌های هواشناسی در استان و همچنین رخدادهای جوی طی سال‌های گذشته به موارد مهمی اشاره کردند. مدیرکل هواشناسی در مورد همکاری‌های متقابل هواشناسی و شهرداری رشت با توجه به ورود به نیمه سرد سال، بارش‌های پائیزی و همچنین بارش‌های احتمالی برف در فصل زمستان، ارتقاء این همکاری را در جهت خدمات رسانی به مردم، اطلاع‌رسانی و حضور به موقع و مناسب در مواقع بروز این موارد را از نکات مهم همکاری بین دو دستگاه بیان کردند.

 

 

در ادامه معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان نیز نحوه پایش پدیده‌های جوی و صدور پیش‌بینی‌ها و شرایط شهر رشت در بارش‌های برف سال‌های گذشته را به صورت پاورپوینت برای حاضرین تشریح کردند. سرکار خانم طیبه بینا شهردار منطقه سه و سرپرست منطقه دو شهرداری رشت ضمن تقدیر از خدمات و فعالیت‌های هواشناسی استان گیلان هدف از این جلسه را آشنایی بهتر با توانمندی‌های هواشناسی استان گیلان و امکان‌سنجی ارتقاء سطح همکاری بین دو دستگاه برای خدمات رسانی جامع و مطلوب به شهروندان بیان کرد. وی همچنین آمادگی خود و مجموعه‌های تحت اختیار خود را برای تحقق این مهم  اعلام کرد. در ادامه به سؤالات مطروحه از جانب شرکت کنندگان در جلسه توسط رؤسای ستادی و سایر همکاران پاسخ داده شد و در پایان از مرکز پیش‌بینی و هشدار سریع هواشناسی استان گیلان بازدید به عمل آمد.

 

 

 

آخرین اخبار: