جلسه مدیرکل هواشناسی استان گیلان با نماینده مجلس شورای اسلامی

 

 

پنجشنبه ۲۳ بهمن ماه، حسن محمدیاری نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی و عضو کمسیون اجتماعی مجلس به همراه آقای نجفی رئیس شورای شهر ماسال با آقای دادرس مدیرکل هواشناسی دیدار و گفتگو کردند.

 

به نقل از روابط عموی اداره کل هواشناسی استان گیلان، محمد دادرس مدیرکل هواشناسی استان گیلان در ابتدای این دیدار گزارشی از امکانات، خدمات، توانمندی پرسنلی و طرح‌های کوتاه مدت و بلندمدت هواشناسی استان را برای آقای محمدیاری بیان کرد. مدیرکل هواشناسی همچنین با توجه به شرایط جغرافیایی و اقلیمی در استان گیلان از چالش‌های پیش‌بینی در استان گیلان با توجه به امکانات موجود به موارد مهمی اشاره کرد. در ادامه سرکار خانم هادی‌نژاد معاون توسعه و پیش‌بینی درخصوص واحد پیش‌بینی و نحوه پایش پدیده‌های جوی توضیحات مبسوطی بیان کرد.

 

 

همچنین در ادامه این دیدار برای تبیین بهتر این موضوع در هنگام بازدید از واحد پیش‌بینی توسط نماینده محترم مجلس شورای اسلامی، معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی به موارد مهم دیگری از جمله نقشه‌های مورد استفاده برای پایش پدیده‌های جوی و لزوم بومی‌سازی مدل‌های هواشناسی برای پایش بهتر و دقیقتر این پدیده‌ها و صدور پیش‌ینی‌های با صحت بالاتر اشاره کرد. نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از خدمات و تلاش‌های هواشناسی استان برای مردم گیلان و درخواست برای ارتقاء این خدمات نسبت به انعکاس این موارد در مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی و پیگیری کلان ارتقاء جایگاه هواشناسی کشور در مجلس شورای اسلامی قول مساعد داد. آقای نجفی رئیس شورای اسلامی شهر ماسال نیز با تقدیر از خدمات هواشناسی استان گیلان نسبت به اختصاص زمین جهت احداث ایستگاه هواشناسی با توجه به بازدید اخیر از این شهر قول همکاری داد.

 

آخرین اخبار: