توصیه‌های هواشناسی کشاورزی شرق گیلان برای بخش‌های مختلف

 

 

با توجه به موفقیت و استقبال کشاورزان در به کارگیری توصیه‌های هواشناسی کشاورزی که در سال‎های اخیر از طریق سامانه تهک برای آنها ارسال گردید و به منظور تحت پوشش قرار دادن کاربران بیشتر، توصیه‌های این بخش‌ها برای تولیدکنندگان در بخش کشاورزی نیز ارسال خواهد شد.

 

به گزارش روابط عموی اداره کل هواشناسی استان گیلان، جلسه‌ای در محل سایت رادار هواشناسی بندرکیاشهر برگزار گردید که محمد دادرس مدیرکل هواشناسی استان گیلان، محمودی فرماندار آستانه اشرفیه، سلیمانی مدیرجهاد کشاورزی شهرستان آستانه و سایر مسئولین این شهرستان حضور داشتند. در این جلسه مباحثی درخصوص خدماتی که هواشناسی طی سال‌های اخیر به کاربران مختلف این شهرستان در بخش هواشناسی و کاربران تخصصی در بخش کشاورزی (با ارسال توصیه‌های هواشناسی کشاورزی) ارائه داده است، مطرح شد.

 

 

مدیرکل هواشناسی با اشاره به اینکه هواشناسی با ارسال به موقع و به هنگام اطلاعات هواشناسی به مسئولین شهرستانی و استانی در تصمیم‌گیری و اطلاع‌رسانی در همه حال آماده بوده، این اطلاعات را در مدیریت بحران‌های ناشی از پدیده‌های جوی بسیار حائز اهمیت دانست و تداوم این همکاری وخدمات را جزء وظایف مجموعه هواشناسی برشمرد و حمایت، پشتیبانی و تعامل بین دستگاهی را یکی از عوامل حصول موفقیت در توسعه هواشناسی کاربردی دانست و خواستار همکاری بیشتر در این زمینه گردید.

 

 

علی محجوب رئیس مرکز رادار هواشناسی بندرکیاشهر، ضمن معرفی فعالیت‌های مرکز، توضیحاتی در خصوص اهداف توسعه هواشناسی کاربردی و روند تولید داده و محصول و صدور توصیه‌های هواشناسی کشاورزی طی دوسال اخیر برای کاربران شرق گیلان در شهرستان آستانه اشرفیه با کمک کارشناسان جهاد کشاورزی برای حاضرین ارائه نمود. فرماندار آستانه اشرفیه نیز با توجه به شرایط کرونایی کشور و بیان سیاست گذاری در حوزه کشاورزی و هواشناسی، تبیین داده‌های هواشناسی برای بهره‌گیری درست از شرایط موجود را برای همه دستگاه‌ها مؤثر دانست و از تلاش‌های اداره کل هواشناسی استان و بویژه رئیس هواشناسی شهرستان در پیشبرد توسعه هواشناسی کاربردی در شهرستان تشکر کرد. در خاتمه این جلسه پس از صحبت‌هایی که هر کدام از حاضرین داشتند، ارتقای ایستگاه باران‌سنجی سنتی به خودکار، ارتقای ایستگاه اقلیم‌شناسی آستانه اشرفیه به سنسورهای برف سنجی و سنجنده‌های رطوبت و دمای اعماق خاک، تهیه بانک سنسور برای ایستگاه‌های خودکار شهرستان، توسعه سامانه اطلاع رسانی و ارسال پیامکی برای مسئولین و فعالسازی بخش نوغان و دامداری جهاد کشاورزی و ادارات شیلات و منابع طبیعی شهرستان آستانه اشرفیه (که نمایندگان این دستگاه‌ها نیز در جلسه حضور داشتند) در صدور توصیه‌های هفتگی مرتبط برای کاربران شهرستان و شرق گیلان از مواردی بود که در این جلسه مورد تصویب قرار گرفت. ضمناً این جلسه با حضور اصحاب رسانه و صداوسیمای استانی مرکز گیلان پوشش خبری داده شد.

 

آخرین اخبار: