تقدیر مدیریت بحران استانداری از روند اطلاع رسانی هواشناسی

 

تقدیر مدیریت بحران استانداری گیلان از ساختار روند اطلاع رسانی هواشناسی در پیش آگاهی پدیده های حدی جوی در استان گیلان

 

پیش آگاهی از وقوع پدیده های حدی جوی، حتی دقایقی قبل از وقوع این وقایع کمک بزرگی به جلوگیری از خسارات مالی و جانی خواهد کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان گیلان اولین جلسه مدیران روابط عمومی عضو ستاد پیشگیری و هماهنگی در محل سالن اجتماعات مدیریت بحران استانداری گیلان برگزار گردید. «امیر مرادی» مدیرکل مدیریت بحران استانداری ضمن اهمیت اطلاع رسانی به موقع اخبار و اطلاعات به مردم به منظور جلوگیری از انتشار اخبار غیر واقع و ممانعت از ایجاد التهاب و اضطراب در سطح جامعه را از ارکان مهمِ وظایف روابط عمومی‌ها در مواقع بروز بحران‌های مختلف برشمرد.

روابط عمومی‌‌های آب منطقه‌ای، شرکت توریع برق استان گیلان، منابع طبیعی، راهداری و صدا وسیما از اطلاع رسانی مؤثر و مداوم روابط عمومی هواشناسی در بروز بحران‌های جوی تقدیر کرده و ارتباط مستمر و شبانه روزی هواشناسی استان با پایگاه‌های اطلاع رسانی فعال از جمله صدا وسیمای مرکز گیلان و حضور در بخش‌های مختلف خبری و همچنین شبکه‌های اجتماعی را از نقاط قوت هواشناسی در اطلاع رسانی‌های به موقع این وقایع بیان کردند.

همچنین در این جلسه راه‌های برون رفت از خلل اطلاع رسانی، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. در ادامه این جلسه از روند اطلاع رسانی هواشناسی در زمینه پیش آگاهی پدیده‌های جوی و ادامه این روند و همچنین حمایت از برنامه‌های توسعه‌ای هواشناسی در استان و انجام اقدامات اولیه در این زمینه ابراز رضایت نمودند. امیر مرادی مدیرکل مدیریت بحران استانداری درخصوص برگزاری آموزش تخصصی خبرنگار بحران که با همکاری بسیج رسانه انجام خواهد شد، بیان کرد که خبرنگار بحران باید به صورت حرفه‌ای در بحران، تولید محتوا داشته باشد.  وی افزود: اطلاع رسانی به مردم در زمان قبل، حین و بعد از بحران باید از سوی همه دستگاه‌های اجرایی مرتبط با بحران بصورت هماهنگ انجام پذیرد.

 

 

آخرین اخبار: