تقدیر از کارشناسان خبر هواشناسی اداره کل هواشناسی در صدا وسیمای مرکز گیلان

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان گیلان، به مناسبت هفته پژوهش و فناوری، محمد دادرس مدیرکل هواشناسی استان گیلان با اشاره به اهمیت اطلاع‌رسانی دقیق و به موقع که یکی از پایه‌های اصلی امور تحقیقاتی به عنوان منابع اطلاعاتی است، از خدمات و زحمات شبانه‌روزی همکاران خود در عرصه اطلاع‌رسانی تقدیر وتشکر کرد.

مدیر کل هواشناسی با اشاره به اینکه اداره کل هواشناسی به عنوان یکی از ارگان‌های مؤثر و فعال صدا و سیمای مرکز گیلان در امر اطلاع رسانی است، بیان کرد در طول شبانه روز کارشناسان هواشناسی بیش از شش نوبت بصورت مستقیم و ضبط شده، مبادرت به ارائه خبرهای هواشناسی می‌کنند و در مواقع بروز پدیده‌های حدی و صدور اخطاریه‌های هواشناسی این گزارش‌ها به دو برابر در طی شبانه روز افزایش پیدا می کند، که نشان از همت و تلاش وافر این همکاران در این عرصه می‌باشد.

همچنین محمد دادرس اهمیت فعالیت‌های تولیدی در بخش‌های مختلف کشاورزی و شیلاتی را سبب پیشنهاد افزودن یک بخش زنده در برنامه‌های ترکیبی صدا و سیمای مرکز گیلان برای ارائه توصیه‌های هواشناسی کشاورزی در سه نوبت شبانه روز در طول هفته بیان کرد،  که حکایت از نیازسنجی دقیق و درست هواشناسی از نیازهای کاربران بخش‌های مختلف کشاورزی در این زمینه داشت، و با توجه به پخش این توصیه‌ها با حضور کارشناسان هواشناسی در پربیننده‌ترین ساعات سیمای مرکز گیلان، مورد استقبال مخاطبین و کاربران حقیقی و حقوقی قرار گرفته است. در این جلسه کارشناسان خبرهای هواشناسی چه در بخش سیما و صدا به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و در خاتمه با اهدا لوح و هدایای نقدی توسط مدیرکل هواشناسی از این کارشناسان تقدیر به عمل آمد.

لازم  به ذکر است که در صدا و سیمای مرکر گیلان خبرهای هواشناسی به زبان فارسی و علاوه بر آن به زبان های محلی گیلکی و تالشی برای مخاطبین ارائه می‌گردد.

 

آخرین اخبار: