برگزاری جلسه مدیرکل هواشناسی استان گیلان با فرماندار رشت

 

شهرستان رشت به عنوان دارنده بیشترین سطح شالیزار، استخرهای پرورش ماهیان گرم آبی، برخورداری از  سطح  قابل توجه باغات چای و علاوه بر آن حدود ۲۷ کیلومتر خط ساحلی و همچنین برخورداری از ایستگاه‌های متعدد هواشناسی شامل ایستگاه هواشناسی فرودگاهی، ایستگاه جو بالا در فرودگاه سردار جنگل رشت و مرکز تحقیقات هواشناسی کشاورزی رشت، از اهمیت بالائی در زمینه اطلاع رسانی شرایط جوی برای کار بران مختلف شهری،ساحلی و از جمله در حوزه کشاورزی برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان محمد دادرس مدیر کل هواشناسی استان گیلان و هیئت همراه با فرماندار رشت گفتگو کرد. در این دیدار که رؤسای ایستگاه هواشناسی فرودگاه سردار جنگل رشت و مرکز تحقیقات هواشناسی کشاورزی و رئیس گروه تحقیقات کاربردی هواشناسی نیز حضور داشتند، گزارشی از حوزه فعالیت خود برای فرماندار رشت ارائه کردند.

سپس مدیرکل هواشناسی با توجه به تحویل قطعی سامانه جامع خودکار هواشناسی فرودگاهی (CAT1) و افزایش تعداد سورتی پروازها و برقراری امنیت پرواز در بخش پایش سامانه‌های هواشناسی در این فرودگاه بین‌المللی و همچنین ارائه خدمات‌رسانی به کاربران مختلف در سامانه تهک (توسعه هواشناسی کاربردی) و همچنین پروژه‌هایی که واحد تحقیقات هواشناسی کاربردی چه در حوزه شهرستان و استان انجام داده توضیحاتی برای فرماندار رشت ارائه کرد. میرشمس مؤمنی‌زاده فرماندار رشت ضمن تقدیر از فعالیت هواشناسی استان در عرصه‌های مختلف خدمات‌رسانی دانش هواشناسی را یکی از ملزومات تصمیم‌گیری برای مدیران دانست و با توجه به نام‌گذاری سال ۹۸ به عنوان رونق تولید تمامی این اقدامات را گامی مؤثر در تحقق بخشیدن به شعار سال عنوان کرد.

آخرین اخبار: