بازدید مدیرکل هواشناسی استان گلستان از سایت رادار هواشناسی بندرکیاشهر

 

 

رادارهای هواشناسی با توجه به دقت بالا و پایش دقیق پدیده‌های حدی جهت اطلاع رسانی به مدیران برای آمادگی به منظور اقدامات پیشگیرانه و یا به حداقل رساندن خسارات، دارای اهمیت خاصی در مدیریت بحران‌ها هستند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان گیلان، یکشنبه ۲۸ دی ماه ۱۳۹۹ مهندس نوربخش داداشی به همراه رؤسای ستادی هواشناسی استان گلستان: آقایان مهندس جاوردی معاونت فنی، سعید حسینی رئیس دریایی و پرویز پنجه کوبی رئیس اداره پایش، جهت تبادل نظر و آشنایی با تجهیزات و امکانات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری سایت رادار بندرکیاشهر از این مرکز بازدید به عمل آوردند.

در این دیدار آقای مهندس محمد دادرس مدیرکل هواشناسی استان گیلان ضمن خوش‌آمدگویی، توضیحات فنی لازم را درخصوص روند احداث و تکمیل و راه‌اندازی و اهمیت این سایت ارائه نمودند. در ادامه علی محجوب با ارائه پاورپوینت، نحوه جانمایی و مجموعه اقدامات کنترل و نگهداری، تولید و ارائه محصولات به مرکز پیشبینی استان و کشور را برای حاضرین تشریح کرد.
همچنین در پایان آقای مهندس داداشی ضمن اظهار خرسندی از توانمندی‌های هواشناسی گیلان، با اشاره به اهمیت و نقش تکنولوژی رادار در هشدار و پیشگیری از خسارات و بلایای جوی در گلستان، اظهار امیدواری کردند باتوجه به پیگیری و مطالعات انجام ‌شده، به زودی اقدامات اجرایی جهت احداث و راه اندازی سایت رادار گلستان را با الگوبرداری از رادار گیلان آغاز نمایند.

 

آخرین اخبار: