بازدید مدیرکل بحران استان گیلان از هواشناسی استان

 

بازدید مدیرکل بحران استان گیلان از هواشناسی و تعیین جایگاه راهبردی هواشناسی در اعلام بحران‌های جوی به دستگاه‌های اجرائی مرتبط

 

 

با توجه به رخداد بحران‌های ناشی از پدیده‌های حدی جوی در سال‌های گذشته در استان گیلان و نقش مهم هواشناسی در اطلاع‌رسانی این پدیده‌ها، مقرر گردید هواشناسی به صورت دستگاه مرجع به دستگاه‌های اجرائی هدف برای دریافت این اخطاریه‌ها به صورت مرجع واحد عمل نماید.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان گیلان، «امیر مرادی» مدیرکل جدید مدیریت بحران استان گیلان از اداره کل هواشناسی بازدید کرد. در ابتدای این دیدار «محمد دادرس» مدیرکل هواشناسی گزارشی از عملکرد هواشناسی در اطلاع رسانی به موقع و به هنگام از بروز رخدادهای جوی اعم از بارش‌های رگباری و سیل‌آسا و پیش‌یابی بارش‌های برف سنگین در استان و وزش بادهای با سرعت بالا برای ایشان ارائه کرد. مدیرکل هواشناسی با توجه به وسعت زیاد نواحی کوهستای در استان گیلان و شیب تند اغلب دامنه‌های کوهستانی که سبب انتقال سریع آب‌های ناشی از باران‌های شدید به نواحی جلگه‌ای گشته و به تبع آن لزوم توسعه شبکه ایستگاهی برای پایش به موقع این بارش‌ها به موارد مهمی اشاره کرد.

 

 

مدیرکل جدید مدیریت بحران استان نیز ضمن تقدیر از خدمات هواشناسی، به منظور اطلاع‌رسانی به موقع و به هنگام بارش‌های رگباری و سیل‌آسا، بارش‌های برف سنگین، آتش‌سوزی جنگل‌ها و منابع طبیعی و سایر حوادث طبیعی ناشی از پدیده‌های جوی را مستلزم برخورداری از امکانات مناسب و بروز برای پوشش نواحی مختلف استان دانست. این مقام مسؤل همکاری مشترک بین دستگاه‌های اجرائی مرتبط از جمله منابع طبیعی، آب منطقه‌ای، حمل و نقل پایانه‌ها، هواشناسی و مدیریت بحران استان گیلان را خواستار گردید و اطلاع رسانی واحد هواشناسی در این خصوص را کلید سرعت دریافت اطلاعات مربوطه برای دستگاه‌های مرتبط دانست. وی همچنین برای تحقق این مهم خواستار تشکیل کار گروهی برای اجرائی شدن این پیشنهاد گردید و برای اجرائی شدن و تحقق برنامه‌های عملیاتی هواشناسی و تأمین اعتبارات لازم قول همکاری داد.

 

 

 

 

آخرین اخبار: