بازدید مدیران ارشد سازمان هواشناسی کشور از هواشناسی استان گیلان

 

 

چهارشنبه ۸ بهمن ماه آقای دکتر آزادی سرپرست معاونت توسعه، پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی و آقای فاتح مدیر توسعه هواشناسی کاربردی سازمان هواشناسی کشور ضمن بازدید از  هواشناسی استان گیلان جلساتی را هم با کارکنان بخش‌های مختلف برگزار کردند.

 

 

به نقل از روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان گیلان، پس از بازدید از واحد پیش‌بینی و هشدار سریع و حضور در جلسه دیسکاشن این واحد و همچنین واحد مطالعات کاربردی و حضور در سالن اجتماعات اداره کل هواشناسی، محمد دادرس مدیرکل هواشناسی طی جلسه ای با حضور مسئولین ستادی و همکاران مرکز پیش‌بینی و مطالعات کاربردی استان ضمن خوش‌آمد گوئی به دکتر آزادی سرپرست معاونت توسعه، پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی و آقای دکتر فاتح مدیر توسعه هواشناسی کاربردی سازمان هواشناسی کشور به اداره کل هواشناسی استان گیلان، گزارشی از عملکرد هواشناسی و خدمات ارائه شده به کاربران مختلف عمومی و اختصاصی در حوزه‌های مختلف بیان کرد. در ادامه سرکار خانم هادی‌نژاد معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی نیز گزارشی از واحدهای پیش‌بینی و تحقیقات کاربردی و نحوه پیش‌بینی و همچنین چالش‌های پیش رو و انتظارات مردم و مسئولین درخصوص هواشناسی به صورت پاورپوینت ارائه کرد. مبحث هواشناسی کوهستان موضوع دیگری بود که توسط دبیرخانه هواشناسی کوهستان مستقر در هواشناسی گیلان برای حاضرین و مسئولین کشوری سازمان تشریح گردید. سپس آقای دکتر آزادی ضمن ابراز تشکر از اقدامات و فعالیت‌های هواشناسی استان و اظهار خرسندی از فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده، مباحثی درخصوص آینده پیش‌بینی در دنیا و همچنین راهکارهایی برای انجام امور تحقیقاتی جهت رفع نیازها و برطرف کردن مشکلات مربوط به حوزه هواشناسی در استان گیلان برای حاضرین بیان کرد. در خاتمه آقای دکتر فاتح نیز ضمن تقدیر از فعالیت‌های انجام گرفته توسط پرسنل هواشناسی در بخش‌های مختلف از جمله واحد تحقیقات هواشناسی کاربردی به سیاست‌های تازه سازمان برای فعالتر کردن واحد تحقیقات هواشناسی کاربردی و انجام امور تحقیقاتی محوله به این واحد در ادارات کل استان‌ها اشاره کرده و ورود به سامانه  هواشناسی کاربردی (تهک) و ارتقاء خدمات این سامانه را از برنامه‌های سازمان هواشناسی در این مورد دانست.

پس از خاتمه این جلسه مدیر توسعه هواشناسی کاربردی سازمان هواشناسی جلسه‌ای نیز با همکاران واحد تحقیقات برگزار کرد و موارد مربوط به این واحد و مباحث مربوطه مورد تبادل نظر قرار گرفت.

 

آخرین اخبار: