بازدید استاندار گیلان و هیأت همراه از هواشناسی گیلان در روز جهانی هواشناسی

 

 

هر ساله بیست سوم مارس مصادف با سوم فروردین که روز جهانی هواشناسی نام گذاری شده، در سراسر جهان گرامی داشته می‌شود.

به نقل از روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان گیلان، در روز سوم فروردین که مصادف با روز جهانی هواشناسی است، «ارسلان زارع» استاندار گیلان به همراه «علی اوسط اکبری مقدم» معاون عمرانی و آقای کبیری رئیس روابط عمومی و امور بین الملل استانداری گیلان و «امیر مرادی» مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان از اداره کل هواشناسی استان گیلان بازدید کردند.

در ابتدای این دیدار محمد دادرس مدیرکل هواشناسی و استاندار گیلان و هیأت همراه در حین بازدید از مرکز پیش‌بینی و هشدار سریع هواشناسی مطالبی را در خصوص چگونگی پایش پدیده‌های جوی و مشکلات این روند در استان گیلان با توجه به عدم وجود الگوهای پیش‌بینی بومی در کشور و استان گیلان بیان کرد. در ادامه سرکار خانم هادی‌نژاد معاون توسعه پیش‌بینی هواشناسی گیلان نیز توصیحاتی درخصوص چگونگی روند پیش‌بینی و نحوه اطلاع‌رسانی و همچنین نحوه دریافت این اطلاعات از سایت اداره کل هواشناسی برای عموم و مسئولین به موارد مهمی اشاره کرد.

استاندار گیلان و هیأت همراه در جلسه‌ای هم که در سالن اجتماعات اداره کل هواشناسی در این خصوص با حضور رؤسای ستادی و جمعی از پرسنل هواشناسی استان گیلان در حال برگزاری بود، شرکت کردند. در ابتدای این جلسه مدیرکل هواشناسی گزارشی درخصوص فعالیت‌ها و اقدامات هواشناسی در سال گذشته و برنامه‌های توسعه‌ای هواشناسی در سال ۱۴۰۰ ارائه کردند. استاندار گیلان ضمن تقدیر از خدمات و فعالیت‌های هواشناسی استان گیلان در سال گذشته و ارائه پیش‌بینی‌های به موقع و به هنگام که سبب جلوگیری از بروز خسارت‌های بیشتر در استان گیلان گردیده است، روز جهانی هواشناسی را به همه حاضرین در جلسه و خانواده هواشناسی استان تبریک گفت و با اشاره به تاریخچه هواشناسی در کشور و دنیا اهمیت هواشناسی در گذشته و حال حاضر در مدیریت بحران‌های جوی و مدیریت آنها، جانمایی صنایع بزرگ و استراتژیک و مدیریت شهری را بسیار حائز اهمیت برشمرد. استاندار گیلان ارائه خدمات به جامعه کشاورزی و تولیدکنندگان را که در سامانه تهک توسط سازمان هواشناسی در چند سال اخیر آغاز گردیده و هواشناسی گیلان نیز در این خصوص فعالیت‌های مناسبی را به کاربران این بخش ارائه می‌کند، قابل ستایش دانست و از حمایت استانداری گیلان از برنامه‌های توسعه‌ای و تحقیقاتی هواشناسی خبر داد. در این جلسه استاندار گیلان به سؤالات مطروحه از جانب همکاران نیز پاسخ دادند.

 

 

آخرین اخبار: