بارش شدید باران در گیلان و ثبت رکورد در سوابق بارندگی کشور

 

مصاحبه مدیرکل هواشناسی استان گیلان در شبکه استانی

بارش شدید باران در استان گیلان و ثبت رکورد جدید در سوابق بارندگی کشور

 

در کمتر از ۲۰ ساعت در املش ۳۶۱٫۴ میلیمتر باران ثبت گردید که بیشترین میزان بارندگی در سطح کشور تاکنون هم از لحاظ میزان بارندگی و شدت بارندگی است و در مجموع در ۲۴ ساعت این میزان به ۳۷۸٫۴ میلیمتر رسید.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان گیلان «محمد دادرس» مدیرکل هواشناسی بیان کرد در طی روزهای گذشته با پایش مستمر این سامانه بارشی اطلاع‌رسانی‌های متنوع و مطلوب به مسئولین استانی و دستگاه‌های ذیربط صورت گرفته بود و در روز گذشته با تشکیل کمیته بحران در هواشناسی دستورالعمل مربوطه برای پایش لحظه به لحظه و اطلاع رسانی انجام گرفت. به گفته مدیرکل هواشناسی استان گیلان برای آمادگی کلیه دستگاه‌ها و همجنین مردم  از تمامی ظرفیت‌های موجود اعم از پیامک، نمابر، فضای مجازی و همچنین ارتباطهای مستقیم در شبکه استانی توسط کارشناسان، این اطلاع رسانی انجام گرفت. به بیان مدیرکل هواشناسی استان گیلان این سامانه در ساعت ۲ عصر در آستارا شروع به باریدن کرد و به تدریج سراسر استان را در برگرفت.

بیشترین میزان بارندگی در کمتر از ۲۰ ساعت در املش ثبت گردید، که به ۳۶۱٫۴ میلمتر رسید و بیشترین میزان بارندگی در طول دوره آمار برداری سازمان هواشناسی کشور تاکنون را به خود اختصاص داد. که در مجموع در ۲۴ ساعت هم عدد ۳۷۸٫۴ میلیمتر در این ایستگاه ثبت گردید. نکته حائز اهمیت در بارندگی ایستگاه املش اینکه، مقدار ۱۵۷ میلیمتر آن در ۲ ساعت و در ۷ ساعت این میزان به ۲۹۱٫۷ میلیمتر رسید. همچنین در این مدت رودسر و رضوانشهر نیز بارندگی بیش از ۱۰۰ میلمتر را ثبت کردند.

 

 

آخرین اخبار: