امضاء تفاهم‌نامه همکاری هواشناسی گیلان و دانشگاه آزاد لاهیجان

 

امضاء تفاهم نامه همکاری اداره کل هواشناسی و دانشگاه آزاد واحد لاهیجان با حضور رئیس پژوهشکده هواشناسی و علوم جوی سازمان هواشناسی کشور

 

 

چهار شنبه اول دیماه ۱۴۰۰ با حضور دکتر مهدی راهنما رئیس پژوهشکده هواشناسی وعلوم جوی سازمان هواشناسی کشور تفاهم نامه همکاری بین اداره کل هواشناسی ودانشگاه آزاد واحد لاهیجان به امضاء رسید.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان گیلان، محمد دادرس مدیرکل هواشناسی استان گیلان ضمن تقدیر از حضور رئیس پژوهشکده هواشناسی و علوم جوی سازمان هواشناسی کشور در این جلسه ارتباط بین هواشناسی و مراکز دانشگاهی را از مقدمات ورود به عرصه‌های علمی و پژوهشی دانست و عقد این تفاهم‌نامه با یکی از دانشگاه‌های برجسته مجموعه دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان گیلان را سبب ارتقاء مباحث پژوهشی بیان کرد.

رئیس پژوهشکده هواشناسی و علوم جوی کشور نیز با تقدیر از این ابتکار عمل مدیرکل هواشناسی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان را از دانشگاه‌های پیشرور در استان گیلان برشمرد و برخی از رشته‌های در حال تدریس در این دانشگاه را از لحاظ پایه علمی به عنوان رشته‌های مطرح در سطح کشور برشمرد. دکتر عاشوری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان نیز با اشاره به حضور نزدیک به ۲۰۰ هیئت علمی تمام وقت در این دانشگاه و تدریس نزدیک به بیست رشته در سطح دکتری تخصصی در مجموعه دانشگاهی تحت امر خود را از پتانسیل‌های بالای علمی موجود در استان گیلان عنوان کرد و عقد این تفاهم‌نامه را گامی مهم در جهت انجام پژوهش‌های  کاربردی در راستای حل مسائل موجود در استان گیلان دانست.

در ادامۀ این جلسه که جمعی از اساتید ومعاونین دانشگاه آزاد  اسلامی واحد لاهیجان نیز حضور داشتند، تفاهم نامه همکاری فی مابین طرفین توسط مدیرکل هواشناسی استان گیلان و رئیس دانشگاه آزاد واحد لاهیجان، به امضاء رسید و مبادله گردید.

 

آخرین اخبار: