ارائه گزارش مدیرکل هواشناسی استان گیلان در جلسه مدیریت بحران استان

 

 

محمد دادرس مدیر کل هواشناسی استان گیلان در سومین جلسه ستاد پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان که رأس ساعت ۸ صبح روز یکشنبه ۹۹/۷/۲۰ به ریاست مهندس اکبری مقدم معاون عمرانی استانداری و مدیرکل مدیریت بحران استان، سردار عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان و سایر مدیران مرتبط در سالن کنفرانس اداره کل مدیریت بحران تشکیل شده بود، درخصوص رخدادهای جوی در سال زراعی ۹۹-۹۸ و شش ماهه سال جاری و همچنین آمادگی برای مقابله با بحرانهای احتمالی فصل پائیز و زمستان گزارشی ارائه نمودند.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان گیلان، محمد دادرس با ارائه گزارشی از شرایط جوی در سال زراعی ۹۹-۹۸ به اتفاقات مهم ناشی از بارندگی‌ها پرداخت. مدیر کل هواشناسی استان گیلان بارش برف در ۲۱ و ۲۲ بهمن سال ۹۸ و بارش شدید و کم سابقه باران در مرداد ۹۹ و همچنین بروز سیل در ۲۹ و ۳۰ شهریور ۹۹ در استان را از مهمترین حوادث و بحران‌های جوی سال زراعی گذشته در مناطق پرحادثه عنوان کرد و با اشاره به بیش از ۱۵۰ روز بارندگی در طی سال گذشته که کم و بیش در هر سال هم تکرار می‌گردد و گاهاً توأم با حوادث و بحران نیز می باشد، خواستار نگاه ویژه مسؤلین استانی به این موضوع گردید. مدیر کل هواشناسی با ارائه پیش بینی فصلی درخصوص بارندگی و نوسانات دمائی برای فصل پائیز توضیحاتی برای حاضرین بیان نمودند. در ادامه مدیرکل هواشناسی برای آگاهی بهتر و بیشتر و در نتیجه انجام اقدامات مربوطه، به تشریح سطوح هشدارهای هواشناسی و رنگ‌های مربوط به این هشدارها و دامنه در برگیرندگی این هشدارها پرداخت که مورد توجه قرار گرفت. محمد دادرس درخصوص برنامه‌های عملیاتی، فنی و تخصصی هواشناسی استان گیلان و همچنین تأمین نیازمندی‌های مربوطه جهت ارتقاء خدمات هواشناسی به کلیه کاربران حقیقی وحقوقی به موارد مهمی اشاره کردند. ایشان در خاتمۀ مطالب خود، از مسؤلین حاضر در جلسه از جمله علی اکبر اوسطی مقدم، معاون عمرانی استاندارگیلان، مدیرکل مدیریت بحران استان و نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی که در این جلسه حضور داشتند، خواستار نگاه ویژه و مساعدت به هواشناسی استان گیلان شدند.

 

 

 

در پایان این جلسه سبد اطفای حریق ۳۰۰۰ لیتری مورد استفاده در بالگرد و اقلام اهدایی امدادی و ترافیکی به پلیس راه و راهور استان تحویل شد.

 

آخرین اخبار: