معرفی غارهای استان گیلان توسط کارشناس گروه تحقیقات هواشناسی گیلان

 

آشنای با ژئومرفولوژی (زمین‌ریخت‌شناسی) غارها و شرایط آب و هوایی آن برای غارنوردها و گردشگران از اهمیت حیاتی برخوردار است و اداره کل محیط زیست استان گیلان توجه ویژه‌ای به این امر نشان داده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان گیلان، نیما فریدمجتهدی کارشناس گروه تحقیقات اداره کل هواشناسی گیلان، در زمینه جغرافیای غارهای گیلان به مناسبت روز غار پاک در نشست تخصصی غارشناسی با محوریت غارهای استان، محیط زیست غارها و اهمیت حفاظت از آنها  و جانوران وابسته به غارها (معرفی خفاش‌های استان گیلان) در سالن امام رضا (ع) اداره کل محیط زیست گیلان که تعدادی از متخصصین و صاحبنظران این رشته‌، نمایندگان سمن‌ها، هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان و  رؤسای ادارات تابعه حفاظت محیط زیست و کارشناسان و محیط بانان مرتبط با موضوع هم حضور داشتند، با ارائه پاورپوینت مطالبی را بیان کرد. در پایان از سخنرانان، از جمله همکار این اداره کل، تقدیر به عمل آمد.

همچنین در سالن اجتماعات اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان در روز بزرگداشت مولانا، نشست کتابخوان و نویسندگان استان گیلان، پس از بیان ویژگی‌های کتاب اطلس رودهای گیلان از آقای مجتهدی به عنوان نویسنده این کتاب تقدیرنامه‌ای توسط سرکار خانم کرمی، مدیرکل محترم اداره کتابخانه های استان گیلان به ایشان اهداء گردید