جلسه مشترک مدیران کل هواشناسی و راهداری حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان

 

برای بررسی و شناسایی مسیرها و شریان‌های حیاتی در استان گیلان و به منظور پایش وضعیت جوی و نصب ایستگاه‌های جاده‌ای در این مناطق، مدیرکل هواشناسی استان گیلان جلسه مشترکی با مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان گیلان، محمد دادرس مدیرکل هواشناسی استان گیلان، با بیان اینکه هواشناسی استان یک برنامه چند ساله برای توسعه شبکه ایستگاه‌های هواشناسی در دستور کار دارد، با اشاره به لزوم توجه به اهمیت توسعه شبکه ایستگاه‌های جاده‌ای در استان و پایش جوی مناطق پرتردد، ایجاد ایستگاه‌های هواشناسی جاده‌ای را در ارتقاء ایمنی جاده‌ها و افزایش میزان حمل و نقل جاده‌ای در زمینه‌های مسافربری، بار و گردشگری در مسیرهای بین استانی و داخل استانی را بسیار حائز اهمیت دانست. این مقام مسئول بیان کرد با هم‌افزایی دو دستگاه برای انتخاب مکان‌های مناسب جهت نصب و راه‌اندازی ایستگاه‌های جاده‌ای می‌توان بخش قابل توجهی از چالش‌ها و مشکلات جاده‌های استان را برطرف کرد. یوسف شجاعی، رئیس شبکه پایش هواشناسی استان گیلان نیز مشخص شدن اولویت‌های هر دو دستگاه را برای بهره‌برداری حداکثری از ایستگاه‌های جاده‌ای را در این خصوص با اهمیت قلمداد کرد و مقرر شد در این امور جلسه مشترکی با شرکت کارشناسان هر دو مجموعه برگزار گردد.

محمدرضا نازک‌کار مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان نیز ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه، شناسایی اهداف مشترک در امر توسعه ایستگاه‌های هواشناسی جاده‌ای و ارائه خدمت‌رسانی بیشتر به مردم و رانندگانی که در جاده‌های شریانی و مهم استان به امر حمل و نقل بار و مسافر اشتغال دارند و همچنین گردشگران را بسیار حائز اهمیت دانست و بیان داشت این اقدام گام مهمی در ارتقاء ایمنی جاده‌های استان خواهد بود.