برگزاری جلسه مدیرکل هواشناسی استان با رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان

 

با توجه به همکاریهای متقابل هواشناسی و سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان در راستای سامانه تهک در طی چند سال گذشته و توفیقات مهمی که در این زمینه هواشناسی استان در سطح استان و ملی کسب نموده و همچنین به منظور بررسی راهکارهای جدید و هم‌افزایی کارهای مشترک بین دستگاهی، جلسه مشترکی در محل سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان گیلان محمد دادرس مدیرکل هواشناسی استان گیلان از همکاری مشترک بین دو دستگاه و همچنین فعالیت‌ها و عملکرد چند ساله سامانه تهک و نتایج بازخوردگیری از کاربران، برای علی درجانی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان و تعدادی از معاونین و رؤسای ستادی ایشان که در جلسه حضور داشتند، گزارشی  بیان کرد. رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان نیز با ابراز رضایت از عملکرد و همکاری‌های مناسب بین دو دستگاه از فعالیت‌های هواشناسی استان در زمینه سامانه تهک و اطلاع‌رسانی بموقع و مناسب به کاربران بخش‌های مختلف کشاورزی در گیلان تقدیر و تشکر کرد و هواشناسی را یکی از ارکان اصلی در فرآیند تولید محصولات کشاورزی قلمداد نمود و هرگونه اقدام و تصمیم‌گیری در ارتباط با مراحل مختف تولیدات کشاورزی اعم از کاشت، داشت و برداشت را مرهون مساعدت و مشارکت و استفاده بهینه از داده‌ها و اطلاعات هواشناسی دانست. این مقام مسؤل خواستار افزایش سطح همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف کاربردی برای ارائه خدمات بهتر و دقیقتر به جامعه کشاورزی گیلان شد که مورد موافقت مدیرکل هواشناسی استان در استای تحقق شعار سال ۹۸ مبنی بر رونق تولید قرار گرفت.

پس از موارد دیگری که توسط حاضرین در جلسه بیان شد، در پایان جلسه مقرر گردید با تشکیل یک کمیته مشترک، جلسات بصورت منظم در طی سال بین کارشناسان دو مجموعه برگزار گشته و نتایج مصوبات آن ضمن ارسال برای رؤسای دو مجموعه، برای مسؤلین سایر دستگاه‌های مرتبط با امر تولید و تصمیم‌گیر در استان ارسال گردد. همچنین به منظور ارتقاء سطح اطلاع رسانی به عموم کاربران مقرر شد جلسه مشترکی با رئیس سازمان صدا وسیمای مرکز گیلان برگزار شود، تا از پتانسیل رسانه استانی به شکل و شیوه مناسبتری در تحقق اهداف مذکور استفاده گردد. ضمناً نسبت به انجام برخی پروژه‌های مشترک و اثرگذار و کاربردی همانند بررسی تاریخ کاشت، تقویم زراعی و شناسایی نیازهای جدید کاربران و سایر امور مرتبط به امر کشاورزی طرفین به توافق رسیدند و مقرر گردید نسبت به تنظیم و تجدید تفاهم نامه بین دو دستگاه پی گیری واقدام لازم بعمل آید.