برگزاری جلسه مدیرکل هواشناسی استان گیلان با فرماندار لاهیجان

 

شهرستان لاهیجان به عنوان محوری‌ترین شهرستان استان گیلان از لحاظ خواستگاه چای در کشور و تولید کننده چای و همچنین اشتغال بخش عمده‌ای از نیروی کار در این حوزه و همچنین یکی از گردشگرپذیرترین مناطق استان از جایگاه ویژه‌ای در سطح کشور و استان برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان، محمد دادرس مدیر کل هواشناسی استان گیلان در گفتگو با آقای غضنفری فرماندار لاهیجان از قدمت ایستگاه هواشناسی این شهر واقع در مؤسسه گل و گیاهان زینتی این شهر و اهمیت این داده‌ها برای محققین خبر داد. این مقام مسئول با اشاره به سیاست‌های سازمان هواشناسی و برنامه بلند مدت هواشناسی استان برای گسترش شبکه ایستگاهی در استان گیلان و از جمله شهرستان لاهیجان، مطالبی بیان کرد. مدیرکل هواشناسی استان گیلان از فعالیت‌ها و خدمات هواشناسی در طی سال‌های اخیر در مورد پیش‌بینی‌های هواشناسی و خدمات ارائه شده به کاربران در سامانه تهک و همچنین شرکت کارشناسان این اداره کل در جلسات کشاورزی، منابع و مصارف آب، مدیریت بحران و سایر کار گروه‌هایی که در سطح استان حائز اهمیت می باشد، به موارد مهمی اشاره کرد.

فرماندار لاهیجان، هواشناسی را از نیازهای لاینفک جامعه امروز دانست و تأکید کرد که در دنیای امروز بدون اطلاعات هواشناسی، تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌ریزی منتج به نتیجه مطلوب نخواهد شد. این مقام مسؤل پیشرفت هواشناسی در سال‌های اخیر را بسیار ملموس عنوان کرد و از حضور هواشناسی استان در عرصه‌های مختلف چه از لحاظ کمک به دستگاه‌های اجرائی و اطلاع‌رسانی‌های متنوع در رسانه‌های مختلف صوتی و تصویری و شبکه‌های اجتماعی تقدیر و تشکر کرد. غضنفری ضمن تقدیر از رضا مؤید ناصری رئیس ایستگاه هواشناسی لاهیجان که در جلسه حضور داشت، از توجه بیشتر فرمانداری این شهرستان به ارتقاء جایگاه هواشناسی در این شهرستان خبر داد و از اطلاع رسانی به موقع هواشناسی استان و شهرستان به مسئولین این شهرستان از جمله فرمانداری برای اخذ تصمیمات مناسب برای مدیریت بحران‌های هواشناسی در زمینه‌های مختلف از جمله کشاورزی قدردانی نمود.